Instrukcja użytkowania Asus Zenfone 5 Selfie

Instrukcja użytkowania Asus Zenfone 5 Selfie zawiera wszystkie potrzebne informacje, aby w pełni wykorzystać możliwości tego telefonu. Instrukcja jest podzielona na sekcje, w których omówione są podstawowe ustawienia, tworzenie kont, bezpieczeństwo, aplikacje i inne ważne funkcje. Instrukcja także zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji sieci Wi-Fi i wybierania najlepszych opcji dostępnych w telefonie. Instrukcja jest przejrzysta i łatwa w użyciu, dzięki czemu można łatwo przeglądać informacje i szybko znaleźć to, czego szukasz.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja użytkowania Asus Zenfone 5 Selfie

Choć niekoniecznie przepadam za zdjęciami selfie, to jednak po otrzymaniu smartfonu, który, jak już nazwa wskazuje, został stworzony z myślą o selfie, to chcąc nie chcąc musiałem się do nich przekonać. Testowany Asus ZenFone 4 Selfie Pro to nie tylko autoportrety, ale także całkiem niezła specyfikacja i wygląd przypominający iPhone`a czy najnowsze Samsungi.

Producent niczym nie zaskakuje, jeśli chodzi o zawartość zestawu. Znajdziemy w nim telefon, ładowarkę, kabel microUSB, kilka papierków oraz klucz do tacki. Niestety w moim egzemplarzu brakowało tego ostatniego gadżetu, ale sprzedażowe egzemplarze mają taki w komplecie.

Inspiracją był iPhone czy Galaxy?

Gdy tylko wziąłem ZenFone’a do ręki, to pomyślałem, że producent pomylił się i wysłał do mnie iPhone`a. Okazało się, że to jednak Asus ZenFone 4 Selfie Pro, którego design jest inspirowany produktem Apple. Ma też kilka cech Samsungów Galaxy. Czy to wada, czy zaleta, to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć. Moje zdanie jest takie, że Asus ZenFone 4 Selfie Pro jest po prostu pięknie wykonanym smartfonem. pl/wp-content/uploads/2018/03/Asus-ZenFone-4-Selfie-Pro-test-recenzja-07. jpg" data-slb-active="1" data-slb-asset="202331587" data-slb-internal="0" data-slb-group="58806">

Asus ZenFone 4 Selfie Pro swój urok zawdzięcza świetnie wykonanej bryle. Jest to jednoczęściowa, niezwykle smukła (zaledwie 6, 85 mm) obudowa unibody. Smartfon bardzo pewnie leży w dłoni i wygodnie można go obsługiwać jedną ręką mimo nie najmniejszych rozmiarów.

Urządzenie charakteryzuje się ledwo widocznymi bocznymi ramkami, w czym Selfie Pro przypomina smartfony „bezramkowe”. Na lewej krawędzi umieszczono tackę na karty SIM, a po prawej – przycisk zasilania oraz regulację głośności. Nad ekranem znajduję się podwójny aparat fotograficzny, głośnik, dioda powiadomień oraz czujnik. pl/wp-content/uploads/2018/03/Asus-ZenFone-4-Selfie-Pro-test-recenzja-04. jpg" data-slb-active="1" data-slb-asset="443589338" data-slb-internal="0" data-slb-group="58806">

Z kolei pod wyświetlaczem umieszczono skaner linii papilarnych, który jednocześnie pełni funkcję przycisku Home. Na dolnej krawędzi ulokowany jest port jack 3, 5 mm, złącze microUSB oraz głośnik. Niestety czasami podczas użytkowania zdarzało mi się go zasłonić palcem.

Skaner linii papilarnych działa rewelacyjnie. Podczas testów ani razu nie odmówił posłuszeństwa. Nie ważne, czy miałem mokry, czy zabrudzony palec. Za każdym razem, gdy tylko przyłożyłem opuszkę, telefon automatycznie się odblokowywał. Proces wybudzania trwa dosłownie chwilę. pl/wp-content/uploads/2018/03/Asus-ZenFone-4-Selfie-Pro-test-recenzja-06. jpg" data-slb-active="1" data-slb-asset="1099772172" data-slb-internal="0" data-slb-group="58806">

Duży, wyraźny wyświetlacz

Dużym atutem testowanego Asusa jest wyświetlacz. Został on wykonany w technologii Super AMOLED, którą doskonale znamy ze smartfonów Samsunga. Ekran 2, 5D o przekątnej 5, 5 cala i rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli zapewnia bardzo dobrej jakości obraz. Zagęszczenie pikseli na cal na poziomie 401 gwarantuje, że wszystkie znaki oraz ikony są wyraźne, nie mają poszarpanych krawędzi. Paleta barw pokrywająca 100% gamy NTSC sprawia, że kolory są żywe, ale nie są przesycone. Biel jest biała, czerń czarna, a wysoka jasność około 500 nitów pozwala dość komfortowo korzystać ze smartfonu w jasny dzień. pl/wp-content/uploads/2018/03/Asus-ZenFone-4-Selfie-Pro-test-recenzja-02. jpg" data-slb-active="1" data-slb-asset="525749204" data-slb-internal="0" data-slb-group="58806">

Ekran prawidłowo reaguje na dotyk, choć czasami przy szybkim redagowaniu tekstu zdarzało mi się klikać nie te znaki, co zamierzałem. Mocno to utrudniało szybkie wysyłanie SMS-a bez błędu.

Ochronę ekranu zapewnia szkło Gorilla Glass, niestety jest to niezbyt nowa już trzecia generacja.

System operacyjny z autorską nakładką

Asus ZenFone 4 Selfie Pro pracuje pod kontrolą systemu Android we wciąż względnie nowej wersji 7. 1. 1 z autorską nakładką graficzną ZenUI 4. 0. Interfejs pod względem wizualnym czerpie sporo z czystego Androida, chociaż Asus dodał też dużo od siebie. Plusem jest to, że nie zainstalowano masy niepotrzebnych aplikacji, które w późniejszym czasie tylko by spowolniały system. Jest dogranych kilka programów, m. in. do obsługi serwisów social media, ale te akurat każdy z posiadaczy na pewno sam by pobierał i instalował.

Podczas testów Android 7. 1 w Asus ZenFone 4 Selfie Pro spisywał się bez żadnych zarzutów. Nie było żadnego spowolnienia ani zamulenia. Smartfon działał szybko i nie odnotowałem żadnych błędów. Proces optymalizacji systemu inżynierom Asusa wypadł znakomicie.

Wydajność

Asus ZenFone 4 Selfie Pro może pochwalić się przyzwoitą specyfikacją, która w praktyce sprawdza się znakomicie. Nie jest to jednak górna półka. Niezbyt nowy, bo dwuletni Snapdragon 625 o taktowaniu do 2 GHz wspierany jest przez GPU Adreno 506 oraz w testowanym wariancie – 4 GB pamięci RAM (w systemie widoczne jako 3, 5 GB). To specyfikacja ze średniej półki, jednak w praktyce nie można na Selfie Pro zbytnio narzekać.

Selfie Pro sprawdzi się w codziennej pracy, jak i w grach. Zainstalowałem kilka tytułów, które, aby prawidłowo działać, powinny być uruchomione na mocnym smartfonie. Asus dobrze sobie poradził z takimi grami jak Asphalt 8, Modern Combat 5 czy Real Racing 3. Obraz nigdy się nie przycinał, dźwięk był prawidłowo odtwarzany. pl/wp-content/uploads/2018/03/Asus-ZenFone-4-Selfie-Pro-test-recenzja-10. jpg" data-slb-active="1" data-slb-asset="1232387822" data-slb-internal="0" data-slb-group="58806">

Wyniki w testach syntetycznych są obiecujące, ale na pewno nie zwalają z nóg.

 • Geekbench4: Single-Core: 870, Multi-Core: 4296,
 • AntuTu 6: 65 865,
 • Quadrant Edycja Standardowa: 25 849,

Wewnętrzna pamięć eMMC o wielkości 64 GB nie zaskakuje nadmierną szybkością, ale zapewnia przyzwoite osiągi. Testy AndroBench zakończyły się następującymi wynikami:

 • szybkość ciągłego odczytu danych: 269, 26 MB/s,
 • szybkość ciągłego zapisu danych: 119, 9 MB/s,
 • szybkość losowego odczytu danych: 37, 59 MB/s,
 • szybkość losowego zapisu danych: 11, 85 MB/s.

Komunikacja

Asus ZenFone 4 Selfie Pro wyróżnia się także dużą liczbą modułów komunikacyjnych. Pierwsze co sprawdziłem to oczywiście Wi-Fi, które konfigurujemy przy starcie urządzenia. Karta sieciowa Wi-Fi v802. 11 b/g/n pracuje tylko w paśmie 2, 4 GHz, ale sprawdza się znakomicie – nigdy nie odmawia połączenia, nie zrywa go. Tak samo mogę ocenić moduł Bluetooth w wersji 4. 2, który funkcjonuje bez zarzutu. Szkoda, że zabrakło modułu NFC.

Modem LTE był przeze mnie wykorzystywany do rozrywki oraz pracy. Codziennie miałem włączoną transmisję danych i nieustannie z niej korzystałem. Nigdy nie zdarzyło się, aby telefon w zasięgu LTE nagle wylogował się z 4G i zaczął korzystać z 3G. Prędkość i stabilność połączenia również oceniam bardzo wysoko.

Asus ZenFone 4 Selfie Pro z powodzeniem może być wykorzystywany także jako pełnoprawna nawigacja. Wbudowany moduł GPS dzięki wspomaganiu sieciowemu natychmiast po uruchomieniu namierza satelity i ustala pozycję użytkownika. W trasie spisuje się bardzo dobrze. Zdarzało się, że w centrum miasta Asus ZenFone 4 Selfie Pro nagle się gubił i pokazywał, że przebywam na innej drodze, ale na szczęście za chwilę naprawiał swój błąd.

W szufladce na karty SIM możemy umieścić dwie karty w rozmiarze nano, działające w systemie podwójnej gotowości. Dla użytkownika oznacza to tyle, że dwa numery korzystają z jednej anteny – kiedy rozmawiamy przez jedną kartę SIM, to druga automatycznie jest niedostępna. Jeden slot SIM jest także wymienny na kartę pamięci microSD.

Podwójny aparat do selfie

Największym atutem Asus ZenFone 4 Selfie Pro ma być system podwójnych aparatów stworzony dla osób, które uwielbiają wykonywać selfie.
Główna matryca tego tandemu to Sony IMX362 o rozmiarze 1/2, 55” i wielkości pojedynczego piksela 1, 4 µm. Jej rozdzielczość wynosi 12 Mpix, ale dzięki temu, że każdy piksel ma dwie fotodiody, możliwe jest tworzenie zdjęć o podwojonej rozdzielczości, czyli 24 Mpix. Aparat ma kąt widzenia 83° i może pochwalić się przesłoną na poziomie f/1, 8. Możemy nim nagrywać filmy selfie w 4K UHD (3840 x 2160) z elektroniczną stabilizacją obrazu (EIS). Drugi przedni aparat ma rozdzielczość 5 Mpix, kąt widzenia 120º i przesłonę f/2, 2. pl/wp-content/uploads/2018/03/Asus-ZenFone-4-Selfie-Pro-test-recenzja-03. jpg" data-slb-active="1" data-slb-asset="688107872" data-slb-internal="0" data-slb-group="58806">

Aparaty wyposażone są miękkie oświetlenie ledowe Softlight oraz stały fokus. To tyle suchych danych, a przychodzi czas na ocenę aparatu w praktyce. pl/wp-content/uploads/2018/03/Asus-ZenFone-4-Selfie-Pro-13. jpg" data-slb-active="1" data-slb-asset="1875687266" data-slb-internal="0" data-slb-group="58806">

Niestety, szczerze mówiąc, myślałem, że aparat wypadnie znacznie lepiej. Szczególnie zawiódł mnie tryb szerokokątny (120º). Kiedy próbowałem wykonać selfie z użyciem tej funkcji w nocy, jakość zdjęć naprawdę pozostawiała wiele do życzenia. Czasami pojawiał się na nich tylko zarys dwóch twarzy i wyraźne szumy. Zdecydowanie lepiej wypada wykonywanie zdjęć w normalnym trybie, zarówno w nocy, jak i w dzień. Wtedy z jakości materiałów naprawdę można być zadowolonym. Przedni aparat w trybie standardowym doskonale radzi sobie z doświetleniem zdjęcia. W pokoju może być całkowita ciemność, co i tak nie stanowi problemu. Duża w tym zasługa technologii Asus SuperPixel Engine, która odpowiada za jasność. Zastrzeżenie można mieć jedynie do odwzorowanej kolorystyki, która nieco odbiega od rzeczywistości, ale na pewno nikt nie będzie specjalnie narzekał.

Aplikacja Selfie Master umożliwia wykonanie zdjęcia oraz nagranie filmu z trybem upiększania twarzy. Dodatkowo do każdego zrealizowanego materiału można dodać filtr lub wykonać z nich kolaż lub pokaż slajdów.

Główny aparat fotograficzny

W tym przypadku firma Asus również postawiła na rozwiązanie opracowane przez Sony – jest to sensor IMX351 o rozdzielczości 16 Mpix z autofocusem PDAF. Za przetwarzanie obrazu odpowiada osobny procesor SuperPixel Engine, a doświetlenie obrazu zapewnia flesz LED Real Tone. Wideo nagrywane jest z rozdzielczością 4K z wykorzystaniem EIS. pl/wp-content/uploads/2018/03/Asus-ZenFone-4-Selfie-Pro-test-recenzja-05. jpg" data-slb-active="1" data-slb-asset="607908950" data-slb-internal="0" data-slb-group="58806">

Niestety obiektyw aparatu nie jest w żaden sposób chroniony, więc należy uważać, na jakich powierzchniach kładziemy telefon.
Aplikacja aparatu jest intuicyjna i łatwa w obsłudze. Po lewej stronie umieszczono różne tryby fotograficzne, a po prawej funkcje i dodatkowe opcje. Dzięki temu w szybki sposób można wyłączyć lub włączyć lampę, tryb HDR oraz zdefiniować rozdzielczość wykonywanych zdjęć. pl/wp-content/uploads/2018/03/Asus-ZenFone-4-Selfie-Pro-test-recenzja-14. jpg" data-slb-active="1" data-slb-asset="803226662" data-slb-internal="0" data-slb-group="58806">

Istnieje możliwość przełączenie się na tryb Pro, który pozwala wykazać się własnymi umiejętnościami oraz wiedzą dotyczącą fotografowania. Użytkownik może ręcznie zmodyfikować każdy parametr, w tym czułość, balans bieli, ekspozycję, ostrość czy szybkość migawki. Na podglądzie wyświetlana jest także specjalna linia, która pozwala na wykonanie zdjęcia pod idealnym kątem. pl/wp-content/uploads/2018/03/Asus-ZenFone-4-Selfie-Pro-test-recenzja-15. jpg" data-slb-active="1" data-slb-asset="1388364886" data-slb-internal="0" data-slb-group="58806">

Jeśli chodzi o jakość wykonywanych zdjęć oraz nagrywanych filmów, to również w przypadku tego aparatu myślałem, że będzie lepiej. Oczywiście w dzień, przy naturalnym świetle, nie można mieć zastrzeżeń do fotek oraz nagrań wideo. Kolory są przyzwoite, realistyczne, nie są przesycone, szumy nie są zbyt duże. W ogólnym rozrachunku jakość oceniam bardzo dobre, ale oczekiwałem więcej. Asus ZenFone 4 Selfie Pro nie wyróżnia się spośród konkurencji. pl/wp-content/uploads/2018/03/Asus-ZenFone-4-Selfie-Pro-test-recenzja-16. jpg" data-slb-active="1" data-slb-asset="356752922" data-slb-internal="0" data-slb-group="58806">
Filmy można nagrywać w maksymalnej rozdzielczości 4K, ale w tym przypadku nie ma możliwości modyfikowania szybkości klatek na sekundę. Dopiero przy 1080p można wybrać prędkość 30 lub 60 fps. Jakość nagrań wideo jest dobra, stabilizacja obrazu, mimo że nie jest optyczna, spełnia pokładane w niej nadzieje. com/photos/156860429@N08/40010655475/in/set-72157666886936698/lightbox" target="_blank" title="P_20171129_165943">

Akumulator

Asus ZenFone 4 Selfie Pro został wyposażony w baterię litowo-polimerową o pojemności 3000 mAh. W standardowym mieszanym trybie zastosowań smartfon bez problemu przepracuje cały dzień. I nie mam tutaj na myśli tylko telefonowania i wysyłania wiadomości. Przez dwanaście godzin mogłem wykonać kilka połączeń, uruchomić nawigację, przeglądać strony internetowe oraz korzystać z Facebooka, Messengera i innych aplikacji. Nie musiałem się martwić, że nagle w środku dnia telefon się rozładuje lub będę musiał nerwowo szukać gniazdka. Gdy smartfon był używany mniej intensywnie, wystarczyło sięgnąć po ładowarkę co drugą dobę. Oczywiście można rozładować urządzenie w kilka godzin, ale trzeba się naprawdę postarać, np. uruchomić na dłużej nawigację.
Selfie Pro wspiera także technologię szybkiego ładowania. W kilka minut można naładować smartfona, aby bez problemu wytrzymał kilka godzin pracy. pl/wp-content/uploads/2018/03/Asus-ZenFone-4-Selfie-Pro-test-recenzja-13. jpg" data-slb-active="1" data-slb-asset="1927191014" data-slb-internal="0" data-slb-group="58806">

Michał Rogowicz

 • Wzornictwo - 9/10
 • Jakość wykonania - 9/10
 • Ekran - 10/10
 • Wydajność - 7/10
 • Oprogramowanie - 9/10
 • Aparaty - 7/10
 • Akumulator - 8/10
 • Opłacalność - 7/10

8. 3/10

WERDYKT

Już dawno nie miałem w ręku tak udanego smartfonu ze średniej półki. Przez ostatnie miesiące przez moje ręce przeszło sporo nieco tańszych, ale porównywalnych pod względem specyfikacji telefonów mniej znanych marek z Chin. Teraz przyszedł czas na producenta o światowym zasięgu. I jakie wrażenie? Otóż w końcu mam poczucie, że użytkuje funkcjonalny, bezawaryjny smartfon, który dodatkowo wygląda pięknie i oferuje długi czas pracy. Dużym plusem jest ładny ekran, sprawne moduły komunikacyjne, płynnie działający system i ogólne, pozytywne wrażenie z używania sprzętu. Trochę rozczarowuje aparat, który nie jest tak rewelacyjny, jak można sądzić po zapewnieniach producenta. Asus ZenFone 4 Selfie Pro początkowo kosztował około 1800 zł, co było ceną wygórowaną, teraz dostępny jest już od około 1600 zł, co stanowi bardziej atrakcyjną ofertę, jednak wciąż to jednak trochę zbyt dużo, jak na smartfon o nieco przestarzałej architekturze.

ZALETY:

 • Smukła, aluminiowa konstrukcja
 • Bardzo dobry czytnik linii papilarnych
 • Czytelny wyświetlacz o ładnych kolorach
 • Długi czas pracy

WADY:

 • Brak modułu NFC
 • Nieco przestarzałe komponenty
 • Obudowa łatwo się brudzi
 • Nieco rozczarowujący aparat fotograficzny

Asus ZenFone 4 Selfie Pro

 • System Android 7. 1 + ZenUI 4. 0
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 625, 8 rdzeni, Cortex-A53, do 2 GHz, GPU Adreno 506
 • Pamięć 4 GB RAM, 64 GB eMMC
 • Karta pamięci microSD do 2 TB
 • Ekran Super AMOLED, 5, 5 cala, 1080 x 1920, 401 ppi, Gorilla Glass 3
 • Zakresy GSM 850 900 1800 1900, UMTS 850 900 1900 2100, FDD LTE 700, 800, 850, 900, 1800, 2100, 2600, TDD LTE 2500, 2600
 • Transfer danych LTE kat. 7 do 300 Mbps
 • Wi-Fi v802. 11 b/g/n 2, 4 GHz
 • Bluetooth v4. 2
 • microUSB 2. 0 OTG
 • A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
 • Radio FM z RDS
 • Podwójny aparat fotograficzny na przednim panelu „24 MP DuoPixel”, 12 Mpix (Sony IMX362) z systemem Dual Pixel, flesz LED Softlight, FF, EIS, f/1, 8, aparat wspomagający 5 Mpix, szerokokątny 120º, f/2, 2
 • Główny aparat: 16 Mpix, dioda LED, PDAF, EIS, f/2, 0, procesor obrazu Asus SuperPixel Engine
 • Nagrywanie wideo 4K 30 kl. s/, Full HD 60 kl. /s
 • Czytnik linii papilarnych
 • Akumulator Li-Po 3000 mAh, szybkie ładowanie
 • Wymiary 154, 02 x 74, 83 x 6, 85 mm
 • Waga 145 g
 • Cena od 1600 zł

Oto smartfon Asusa z ruchomym aparatem. Ciesz się wysoką jakością zdjęć niezależnie od tego, wj jaki sposób chcesz je zrobić. Korzystaj z dużej baterii i jasnego ekranu AMOLED. Oto Asus Zenfone 7 Pro - smartfon zdolny do wszystkiego w swoim stylu. Poznaj specyfikację i zobacz zdjęcia Asusa Zenfone 7. Pro.

Zaufany mechanizm typu flip

Asus jako jeden z nielicznych producentów pozostawia w swoich telefonach ekran bez dodatkowych wcięć. Dzięki mechanizmowi flip nie potrzeba przestrzeni na przedni aparat - jego rolę z powodzeniem mogą pełnić obiektywy umieszczane dotychczas z tyłu urządzenia. Dzięki temu najlepsze aparaty łatwo masz pod ręką.

Snapdragon 865 Plus - Potężny układ na czas ery 5G

Potężny procesor Qualcomma to gwarancja płynnej rozgrywki i nieprzerwanego niczym korzystania z wielu aplikacji jednocześnie. Odkryj możliwości rozszerzonej rzeczywistości i niesamowitego przetwarzania obrazu dzięki układowi zdolnemu sprostać każdej aplikacji.

Ekran AMOLED o super parametrach

6, 67-calowy AMOLED NanoEdge o odświeżaniu na poziomie 90 Hz i czasie reakcji 1 ms jest pozbawiony notcha i wyróżnia się dokładnością wyświetlania kolorów na poziomie Delta-E <1. Dlatego gwarantuje ostry obraz i wysoką wierność odwzorowania barw. Ekran obsługuje również technologię HDR10+ dla wyjątkowego realizmu. pl/media/content/2020/08/26/asus-zenfone-7-zdjecia. jpg" width="900"/>

Zen UI 7 - ulepszeń ciąg dalszy

ZenUI 7 to zastosowany w telefonie ZenFone 7 udoskonalony interfejs zapewniający użytkownikowi najważniejsze funkcje do łatwej i intuicyjnej obsługi. W tej generacji ZenUI 7 oferuje więcej ustawień do personalizacji, w tym np. opcję do dostosowania kolorów oraz kształtu ikon, a także czcionki. Ponadto użytkownicy mogą zmieniać animacje systemowe bez wchodzenia do ustawień na poziomie programowania.

Od teraz skaner linii papilarnych znajdziemy na bocznej krawędzi. Ponadto pełni on funkcję inteligentnego przycisku, którego funkcje możemy łatwo przypisać do różnych aplikacji w telefonie. Krótkie kliknięcie uruchomi Asystenta Google, a podwójne - przykładowo - włączy aparat.

Bateria 5000 mAh i 30W

Szybkie ładowanie pozwala ekspresowo odzyskać energię, a pojemność baterii 5000 mAh zapewnia długie dni pracy na jednym ładowaniu. Nowy system pielęgnacji baterii oferuje różne ustawienia zapobiegające zużyciu baterii na skutek nadmiernego ładowania, a kilka funkcji oszczędzania energii pomaga zachować żywotność baterii.

Więcej aparatów dla większej swobody

Trzy aparaty potrafią więcej niż jeden. Spójrz na swój świat przez szerokokątną matrycę IMX686 o zawrotnej rozdzielczości 64 Mpix i optycznej stabilizacji, a następnie patrz jeszcze szerzej z pomocą matrycy IMX363 z 12 Mpix matrycą o polu widzenia 113 stopni. Trzeci obiektyw pozwoli ci przybliżyć obraz trzykrotnie optycznie, a 12-krotnie cyfrowo.

Nagrywaj video w 8K i 30 klatkach na sekundę oraz ciesz się najlepszymi zdjęciami selfie zaraz po wychyleniu się modułu aparatów. Ta generacja jest wyposażona w nowe funkcje wideo, w tym HyperSteady, Free Zoom (swobodny zoom), a także tryb Pro Video do nagrywania filmów o bardziej profesjonalnym charakterze. Ponadto posiada trzy mikrofony dla dokładnego rejestrowania dźwięku.

Asus Zenfone 7 pro - specyfikacja

System operacyjnyAndroid 10
Nakładka systemowaZen UI 7
Data premiery26. 08. 2020

Ekran

Przekątna ekranu6. 67 cali
Rozdzielczość ekranu2400 x 1080
Rodzaj matrycyAMOLED
Zagęszczenie pikseli395 ppi

Procesor

Model procesoraSnapdragon 865 Plus
Liczba rdzeniośmiordzeniowy, 1x 3, 1 GHz, 3x 2, 42 GHz + 4x 1, 8 GHz
Układ graficznyAdreno 650

Pamięć

Pamięć operacyjna8 GB RAM
Pamięć wewnętrzna256 GB UFS 3. 1
Obsługa kart microSDnie

Aparaty z tyłu

Rozdzielczość matrycy64 Mpix
Jasność przysłonyf/1, 8
Optyczna stabilizacja obrazunie
Elektroniczna stabilizacja obrazutak
Dioda doświetlającatak
Autofokustak, laserowy
Aparaty dodatkowe12 MPix f/2. 2 - ultraszerokokątny 113 stopni, 8 MPix f/2. 4 80mm OIS - 3x zoom

Aparat przedni

Wykorzystuje aparaty główne po obróceniu

Łączność

LTEtak
5Gtak
WiFiWiFi 802. 11 a/b/g/n/ac/ax, dwuzakresowe, WiFi direct
Bluetooth5. 1
GPSGPS z A-GPS/ GLONASS / Beidou / Galileo / QZSS
NFCtak
USBtypu C
Dual SIMtak

Czytniki i czujniki

Czytnik linii papilarnychtak, z boku
Czujnikiakcelerometr, żyroskop, kompas, zbliżeniowy, barometr

Wymiary i waga

Wymiary165, 1 x 77, 3 x 9, 6 mm
Waga230 g

Bateria

Pojemność akumulatora5000 mAh
Wymienna baterianie
Szybkie ładowanietak, 30 W
Bezprzewodowe ładowanienie

Ściągnij obszerną i pomocną instrukcję obsługi do telefonu komórkowego Asus Zenfone 7 Pro.Przewodnik użytkowania został dodany 26. 2020.Dostępne języki instrukcji obsługi do tego modelu: polski.Dowiedz się za darmo, jak poradzić sobie z obsługą Asus Zenfone 7 Pro i poznać jego ukryte funkcje.Całkowity rozmiar pliku PDF instrukcji obsługi wynosi 16. 3 MB.Do tej pory instrukcja została pobrane przez 0 osób.

 • Instrukcja obsługi do Asus Zenfone 7 Pro
  Pobierz instrukcję PDF w języku: PL
  Ilość pobrań: 0

Powyższe instrukcje są jedynymi w wersji elektronicznej, które dostarczane są przez producenta.Jeżeli nie pomagają Ci one w rozwiązaniu problemu, możesz skorzystać z naszej pomocy na naszejgrupie na Facebooku - Testerzy VideoTestów.


Oceń Asus Zenfone 7 Pro

 • Nie ma jeszcze żadnych opinii. Możesz być pierwszy.

Pytania i odpowiedzi

 • Nie ma jeszcze żadnych pytań.

Telefon, który myśli o Tobie

Dwa aparaty

Photo Learning

Platforma mobilna Qualcomm® Snapdragon™ 636

Wyświetlacz typu All-screen o proporcjach 19:9

Funkcje sztucznej inteligencji (AI) dostępne w ZenFone 5 sprawiają, że jest to więcej niż tylko smartfon. To raczej inteligentny towarzysz, który zawsze jest przy Tobie. Za każdym razem wykonasz nim doskonałe zdjęcia, niezależnie od fotografowanego obiektu – intuicyjnie i praktycznie bez zastanowienia. Nieważne jakie zadanie mu powierzysz – ZenFone 5 zawsze zapewni Ci najwyższą wydajność, oferując przy tym zapierający dech w piersiach wygląd. Dzięki temu korzystanie z niego jest czystą przyjemnością. ZenFone 5 to smartfon, który tak samo jak Ty uwielbia fotografowanie!

Design

Eleganckie i piękne wzornictwo, solidna i wytrzymała konstrukcja

ZenFone 5 został zaprojektowany tak, aby zaimponować każdemu – dzięki wykonaniu z materiałów najwyższej jakości przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod produkcyjnych. Jego spektakularny ekran typu „krawędź do krawędzi” o zakrzywieniu 2. 5D płynnie łączy się ze smukła obudową, zapewniając smartfonowi ZenFone 5 piękny i spójny wygląd oraz wrażenie luksusu.

2. 5D

Corning® Gorilla® Glass

Aparaty fotograficzne wspierane przez AI

Inteligentne aparaty fotograficzne, które uczą się od Ciebie

Zintegrowany w smartfonie system podwójnego aparatu fotograficznego myśli za Ciebie wykorzystując zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji (AI), które są w stanie przewidywać Twoje potrzeby i dostosowywać się do Twoich preferencji. Dzięki temu możesz w pełni skoncentrować się na wykonywanym ujęciu zamiast na ustawieniach aparatu – uzyskując idealne wyniki za każdym razem. ZenFone 5 rewolucjonizuje świat mobilnej fotografii, zapewniając Ci wygodniejszą i bardziej inteligentną metodę utrwalania i udostępniania innym każdego magicznego momentu.

Portrety w czasie rzeczywistym

Upiększanie w czasie rzeczywistym

PODWÓJNY APARAT

Stworzone, aby utrwalić Twój cały świat

System z podwójnym aparatem zastosowany w telefonie ZenFone 5 wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty w celu przeniesienia Twojej fotografii na nowy poziom. Zawsze wykonasz najostrzejsze i najjaśniejsze ujęcia – w dowolnym czasie i przy dowolnych warunkach otoczenia. Smartfon ten jest wyposażony w aparat główny o wysokiej czułości świetlnej, dodatkowy aparat szerokokątny, jak również wydajny aparat przedni. Dzięki takiej konfiguracji niezależnie od tego, czy będą to rozległe krajobrazy, słoneczne plaże, nastrojowe ujęcia nocne, czy też portrety rodzinne lub zdjęcia selfie – ZenFone 5 bez problemu sobie z tym poradzi i utrwali cały Twój cudowny świat. ZenFone 5 wspiera Twoją kreatywność, dlatego możesz w pełni skoncentrować się na fotografowanym obiekcie zamiast na ustawieniach aparatu.

Flagowa matryca
Sony® IMX 363

5X

większa światłoczułość

120°

Obiektyw szerokokątny

Moc AI

Wydajność napędzana sztuczną inteligencją

Sercem smartfona ZenFone 5 jest zaawansowana platforma stworzona dla urządzeń mobilnych Qualcomm® Snapdragon™ 636, która jest zdolna do obsługi sztucznej inteligencji (AI) i oferuje zarówno płynną i responsywną pracę, jak i doskonały czas pracy baterii. ZenFone 5 został zaprojektowany w taki sposób, że pozostaje chłodny, nawet podczas wytężonej pracy, jak również oferuje Ci bardzo dużą moc obliczeniową, jeśli będziesz takiej potrzebować. Jest on również wyposażony w najnowsze i najlepsze opcje łączności dla zapewnienia maksymalnej wygody, gdziekolwiek jesteś.

SDM636

Zaawansowane możliwości AI

2. 4/5GHz

Dwuzakresowe Wi-Fi 802. 11ac

Obsługuje NFC z Google Pay2

600Mbps

Maks. 600 Mb/s Cat 12 LTE

Wydajność napędzana sztuczną inteligencją

AI Charging (inteligentne ładowanie)

Szybsze ładowanie, większa mobilność

ZenFone 5 oferuje Ci niesamowicie długie działanie w podróży, a kiedy w końcu nadejdzie moment na doładowanie – technologia ASUS BoostMaster sprawi, że wykonasz to błyskawicznie. Wystarczy Ci 5 minut ładowania, aby zapewnić sobie wystarczającą energię do nawet dwóch godzin rozmowy telefonicznej! ZenFone 5 wprowadza także ładowanie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, aby zmaksymalizować żywotność baterii i dbać o jej kondycję. Technologia ta dynamicznie dostosowuje szybkość ładowania, co spowalnia proces starzenia się baterii. ZenFone 5 to Twój naprawdę inteligentny towarzysz!

3300mAh

Bateria o wysokiej pojemności

5 minut ładowania zapewni 2 godziny rozmowy

60% energii

38 minut ładowania dostarczy nawet 60% pojemności baterii

22dni

Do 22 dni w trybie czuwania przy połączeniu 4G

25godz.

Do 25 godzin czasu rozmowy przy połączeniu 3G

17godz.

Do 17 godzin surfowania w Internecie przez Wi-Fi

AI Charging
(inteligentne ładowanie)

Wyświetlacz typu ALL-SCREEN

Zachwycający i bardziej inteligentny wyświetlacz

ZenFone 5 jest wyposażony w najnowszy, zapierający dech w piersiach ekran typu „krawędź do krawędzi”, dzięki któremu telefon o kompaktowych rozmiarach pokazuje Ci jeszcze więcej. Piękny wyświetlacz zapewnia niesamowicie wciągające wrażenia obsługując zakres kolorów DCI-P3 o klasie kinowej, dzięki czemu zdjęcia, klipy wideo, filmy i gry wyglądają lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Sztuczna inteligencja zadba z kolei o to, aby ekran pozostał włączony tak długo, jak tylko będziesz na niego patrzeć.

Wyświetlacz
Full HD+
typu All-screen

90%

Stosunek ekranu do obudowy

6, 2”

Duży ekran w 5, 5-calowej obudowie4

Inteligentne włączanie ekranu

Automatyczna regulacja kolorów

Wyświetlacz typu All-screen

ZeniMoji

Odkry swojego wewnętrznego ZeniMoji!

ZeniMoji to zabawna funkcja telefonu ZenFone 5 – ekskluzywna dla urządzeń firmy ASUS – która pozwala użytkownikom na animowanie słodkich awatarów przy użyciu własnego głosu, mimiki i ruchów głowy. Ta funkcja jest naprawdę wyjątkowa, a awatary ZeniMoji mogą być wykorzystywane w czacie wideo lub podczas strumieniowania na żywo, jak również w czatach tekstowych, aby dodać im nieco humoru!

Rozmowy wspomagane przez AI

Wyraźnie lepsza jakość rozmów

ZenFone 5 jest tak inteligentny, że pomoże Ci w każdym możliwym zastosowaniu, a co najważniejsze – w komunikacji z innymi osobami. Nieustanne dostosowywanie głośności w zależności od aktualnego miejsca pobytu jest bardzo uciążliwe, dlatego ZenFone 5 z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI), ustawia głośność dzwonka – dopasowując ją do poziomu hałasu otoczenia. Jeśli znajdujesz się w hałaśliwym miejscu, zwiększa on poziom głośności, a kiedy Twoje otoczenie jest ciche – redukuje głośność, aby telefon zbyt gwałtownie nie zakłócał np. Twojego odpoczynku. Funkcje inteligentnego wspierania rozmów telefonicznych zintegrowane w ZenFone 5 umożliwiają dostosowanie ustawień do otoczenia, dzięki czemu zawsze cieszysz się krystalicznie czystym dźwiękiem podczas telefonowania lub nagrywania głosu.

AI Ringtone (inteligentne powiadomienia)

Dwa mikrofony redukujące szumy

Rozmowy wspomagane przez AI

Mobilność wspomagana przez AI

Dwie proste metody odblokowania Twojego telefonu

ZenFone 5 jest teraz jeszcze łatwiejszy w obsłudze i wygodniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Nowa funkcja rozpoznawania twarzy umożliwia Ci odblokowywanie Twojego ZenFone 5 poprzez spojrzenie na niego – co bardzo przyda się, gdy masz brudne ręce lub nosisz rękawiczki. ZenFone 5 został również wyposażony w czytnik linii papilarnych, który natychmiastowo odblokowuje telefon, a w połączeniu ze zintegrowaną obsługą NFC możesz cieszyć się bepieczeństwem przy korzystaniu z usług takich jak np. Google Pay.

Dowiedz się więcej o ZenUI 5

Odblokowywanie przez
rozpoznawanie twarzy

0, 3 sek.

Czas potrzebny do
odblokowania telefonu

Dźwięk

Piękny i wciągający dźwięk, który Cię zachwyci

Systemy audio w smartfonach bardzo często mają drugorzędne znaczenie, inaczej jest jednak w ZenFonie 5. Nasz dedykowany zespół inżynierów wykorzystał wydajne komponenty oraz oprogramowanie wspierane przez sztuczną inteligencję (AI). Pozwoliło to uzyskać dźwięk najwyższej jakości, który zapewni Ci doskonałe wrażenia słuchowe – i to niezależnie od tego, czego słuchasz.

Dwa inteligentne wzmacniacze

Solidna konstrukcja, piękne wykończenie

ZenFone 5 to prawdziwe arcydzieło nowoczesnego wzornictwa łączące w sobie solidną konstrukcję z pięknym wykonaniem. Jego pokryta szkłem obudowa została stworzona ze specjalnego aluminium klasy lotniczej, które nie tylko jest bardzo lekkie, ale również niesamowicie wytrzymałe. Ostatnia warstwa lakieru pod szkłem nadaje głębokiego i bardzo intensywnego blasku powierzchni z koncentrycznymi okręgami inspirowanymi filozofią Zen.

Przemyślane wzornictwo, perfekcyjne wykończenie

Tworzenie smartfona ZenFone 5 to proces składający się z 206 kroków i wymaga precyzyjnych działań inżynieryjnych, jak również przywiązania do nawet najdrobniejszych detali. Także niewidoczne szczegóły są ważne: na przykład warstwa termoplastycznego poliuretanu pod metalowymi przyciskami sprawia, że są one bardziej wytrzymałe i zapewniają użytkownikowi przyjemne wrażenia podczas korzystania. Specjalna powłoka antyodblaskowa redukuje odbicia, poprawiając w ten sposób jakość obrazu i sprawiając, że obiektywy aparatu są mniej widoczne.

Doskonałe zdjęcia, w każdej chwili i w każdym miejscu – bez wysiłku

Dzięki funkcji rozpoznawania sceny przy użyciu sztucznej inteligencji (AI Scene Detection) możesz zapomnieć o dobieraniu najlepszych ustawień aparatu. Dzięki błyskawicznej analizie fotografowanego obiektu, ZenFone 5 określa jeden z 16 typów sceny, dzięki czemu ustawienia kamery są optymalizowane do niemalże każdego rodzaju ujęcia, od wschodu słońca, aż po zdjęcia zwierząt domowych. Bez wysiłku uzyskasz doskonałe zdjęcia, w każdej chwili i w każdym miejscu. ZenFone 5 korzysta z zaawansowanej analizy danych typu big data w celu stałego ulepszania algorytmów służących do wykrywania rodzaju sceny, a w efekcie tego – bardziej inteligentnego fotografowania.

16rodzajów

Wykrywanie scen

Cudowne zdjęcia portretowe – jak nigdy wcześniej

ZenFone 5 pozwala użytkownikom bez wysiłku wykonywać profesjonalnie wyglądające zbliżenia, których tematem są ludzie lub dowolne obiekty. Funkcja portretu w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu technologii AI zapewnia, że główny obiekt zawsze pozostaje ostry, podczas gdy tło zyskuje głębię dzięki stopniowanemu efektowi bokeh – stworzonemu przy użyciu danych głębi obiektu. Efektem są zdjęcia w naprawdę pięknym, artystycznym stylu. Funkcja portretu w czasie rzeczywistym może być wykorzystywana przez aparat główny lub przedni – dostarczając efektów zbliżonych do tych oferowanych przez profesjonalne lustrzanki. W przypadku użycia głównego aparatu, funkcja portretów w czasie rzeczywistym wykorzystuje oba aparaty jednocześnie, w celu jeszcze lepszego zoptymalizowania efektu bokeh.

Przybliżenie w czasie rzeczywistym

Aparat fotograficzny, który uczy się Twoich upodobań

Funkcja AI Photo Learning pozwala Ci nauczyć telefon ZenFone 5 jak powinny wyglądać wykonywane zdjęcia. Następnie automatycznie dostosowuje ona ustawienia aparatu do wykonywania kolejnych ujęć – dzięki czemu zdjęcia zawsze będą odzwierciedlały Twoje indywidualne preferencje.

Zabłyśnij swoim naturalnym pięknem!

Dzięki telefonowi ZenFone 5 dysponujesz osobistym wizażystą we własnej kieszeni. Funkcja upiększania w czasie rzeczywistym inteligentnie rozpoznaje cechy Twojej twarzy i stosuje odpowiednie udoskonalenia. Pracuje w czasie rzeczywistym i z każdym typem twarzy – niezależnie od wieku, kształtu, tonacji cery lub płci – uzyskując niesamowite i bardzo naturalnie wyglądające wyniki. Doskonale sprawdza się również podczas strumieniowania na żywo!

Ponad2miliony

przeanalizowanych poprawek

Szybsze wyszukiwanie, łatwiejsze udostępnianie

AI Gallery to zintegrowany w smartfonie ZenFone 5 inteligentny organizer do zdjęć, który umożliwia Ci łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej przechowywanie, wyszukiwanie i udostępnianie swoich ulubionych zdjęć. Sortuje on zdjęcia i łączy je w grupy z podziałem na rodzaj sceny lub nawet z podziałem na poszczególne osoby – dzięki funkcji rozpoznawania twarzy! Dzięki temu można o wiele łatwiej i szybciej wyszukiwać i udostępniać zdjęcia swoich ukochanych lub zabawne fotki wykonane razem z przyjaciółmi. Korzystając z AI Gallery wszystko bez żadnego wysiłku wykonasz bezpośrednio na swoim telefonie – a Twój abonamentowy transfer danych nie zostanie nadwyrężony!

Doskonałe zdjęcia, za każdym razem

Główny aparat fotograficzny o wysokiej rozdzielczości w telefonie ZenFone 5 został zaprojektowany do wykonywania zdjęć o najlepszej możliwej jakości i w dowolnych warunkach oświetleniowych. Eliminuje on negatywne efekty wstrząsów i wykonuje zdjęcia pozbawione rozmycia, natychmiastowo i precyzyjnie wyostrzając przy tym fotografowany obiekt – niezależnie od tego, czy będzie to Twoja kolacja, czy zwierzęta domowe. Telefonem ZenFone 5 wykonasz jaśniejsze, wyraźniejsze i bardziej realistyczne zdjęcia w dowolnym momencie, a szczególnie imponuje on w miejscach o słabym oświetleniu lub z niewielkim podświetleniem. Wykonasz nim także zapierające dech w piersiach zdjęcia HDR, które będą zawierały każdy, nawet najmniejszy szczegół – o dowolnej porze dnia i nocy.

Flagowa matryca Sony® IMX363

Czujnik korekcji kolorów RGB

Uchwyć więcej przestrzeni i osób na zdjęciu

ZenFone 5 dysponuje dodatkowym aparatem z szerokokątnym obiektywem 120°, dzięki któremu możesz zmieścić w kadrze więcej tła i osób oraz wykonywać wspaniałe zdjęcia i nagrywać filmy w dramatycznej stylizacji, które uchwycą prawdziwy klimat danego miejsca. Umożliwia Ci to uzyskanie efektu większej przestrzeni w dowolnej scenerii – w celu dodania dramatyzmu do kadru i uchwycenia zapierających dech w piersiach, rozległych krajobrazów. Szerokie pole widzenia jest niesamowicie przydatne do ujęć grupowych, jak również podczas fotografowania w ciasnych przestrzeniach!

200%

Szersze pole widzenia1

Standardowy smartfon

Aparat z obiektywem szerokokątnym 120° w ZenFone 5

Każdy może zostać profesjonalistą!

ZenFone 5 oferuje także zaawansowany tryb Pro, w którym przejmujesz całkowitą kontrolę nad wszystkimi ustawieniami aparatu fotograficznego, w tym nad balansem bieli, ekspozycją, ostrością, wartością ISO. Zapewnia on również imponujący zakres czasu naświetlania: od 1/10 000 sekundy do 32 sekund. ZenFone 5 jest także idealnym wyborem dla użytkowników, którzy lubią maksymalnie dostosowywać swoje nieprzetworzone ujęcia za pomocą oprogramowania do obróbki zdjęć. Nic dziwnego więc, że ZenFone 5 to wybór profesjonalistów!

12

trybów fotograficznych

Moc AI w Twojej kieszeni

ZenFone 5 oferuje cały pakiet funkcji sztucznej inteligencji napędzanych przez platformę mobilną Qualcomm® Snapdragon™ 636. Procesor Snapdragon 636 ze swoimi możliwościami w zakresie AI przyspiesza procesy uczenia (deep-learning) telefonu, zapewniając Ci wrażenia niespotykane dotąd w żadnym innym smartfonie.

Wydajność w połączeniu z inteligencją

ZenFone 5 jest napędzany najnowszą 64-bitową platformą mobilną Qualcomm Snapdragon 636, która oferuje zaskakującą wydajność dzięki wykorzystaniu ośmiordzeniowego procesora o częstotliwości taktowania do 1, 8 GHz oraz 4 GB pamięci RAM w maksymalnej konfiguracji. Dzięki zastosowaniu układu graficznego Adreno™ o wydajności kart desktopowych, ZenFone 5 z łatwością sprosta nawet najbardziej wymagającym aplikacjom i grom. Kiedy natomiast będziesz potrzebować natychmiastowego przyspieszenia, możesz wykorzystać funkcję AI Boost w celu turbodoładowania telefonu ZenFone 5.

10%

Szybsze przetwarzanie grafiki3

ZenFone 5

80abc

20abc

Twoje ulubione aplikacje, szybsze niż kiedykolwiek wcześniej

Korzystając ze smartfona ZenFone 5 cieszysz się najlepszą jak dotąd responsywnością pracy aplikacji. Telefon wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizowania i zapamiętywania Twoich nawyków podczas użytkowania, dzięki czemu jest w stanie przewidzieć, które aplikacje prawdopodobnie uruchomisz jako następne. Ta ekskluzywna technologia ASUS zapewnia, że aplikacje uruchamiają się szybciej niż możesz to sobie wyobrazić – a przechodzenie z jednej aplikacji do drugiej zawsze jest niesamowicie płynne.

Szybsza łączność, gdziekolwiek jesteś

Nieważne gdzie chcesz pójść, nieważne gdzie się znajdujesz, ZenFone 5 oferuje wszystkie najnowsze superszybkie metody połączeń, których potrzebujesz do zapewnienia sobie nieograniczonej mobilności – czatując ze swoimi bliskimi, oglądając aktualne hity filmowe, czy też relaksując się grami internetowymi.

Cat12

LTE Cat 12, prędkość pobierania: 600 Mb/s

Dwa zakresy

Wi-Fi 2, 4 GHz i 5 GHz

Więcej ekranu na mniejszej powierzchni

Ekran zajmujący niemal całą powierzchnię obudowy w telefonie ZenFone 5 to prawdziwy pokaz mocy inżynieryjnej. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii produkcyjnych udało się zmieścić ekran 6, 2-calowy w kompaktowej obudowie 5, 5”. Wyświetlacz „od krawędzi do krawędzi” zapewni wrażenia wizualne lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Stosunek ekranu do obudowy

ZenFone 5– 6, 2" ekran typu „krawędź do krawędzi”w 5, 5" obudowie

Inteligentny ekran, który wie co robisz

Nie ma nic gorszego niż denerwujące wyłączanie się ekranu, podczas gdy właśnie oglądasz coś na telefonie. Dzięki funkcji Smart Screen On, nigdy Ci się to nie zdarzy. Rozpoznaje ona, kiedy patrzysz na ekran i blokuje przez ten czas jego automatyczne wyłączanie. Jest to proste, ale inteligentne rozwiązanie!

Komfort oglądania w dowolnym otoczeniu

Gdziekolwiek jesteś, zawsze musisz mieć zapewniony wyraźny obraz na ekranie. ZenFone 5 wykorzystuje inteligentne czujniki do rozpoznawania warunków oświetleniowych w danym otoczeniu i automatycznie dostosowuje temperaturę barwową ekranu dla zapewnienia optymalnej czytelności w każdym możliwym środowisku.

Odkryj zalety telefonowania bez zakłóceń

ZenFone 5 wykorzystuje inteligentną redukcję szumów, aby zapewnić, że Twój głos będzie dobrze słyszany, nieważne gdzie się znajdujesz. Sztuczna inteligencja (AI) poprawia jakość i zwiększa głośność, kiedy głos rozmówcy jest zbyt cichy. Rozmowy pełne zakłóceń także uzyskują najwyższą możliwą jakość przy wsparciu inteligentnej redukcji szumów.

Smartfon, który daje Ci większy wybór

Ciesz się maksymalną elastycznością i doskonałą jakością rozmów dzięki wyposażeniu telefonu ZenFone 5 w tryb czuwania dla dwóch kart SIM 4G. Oznacza to, że możesz użyć dwóch osobnych kart SIM 4G LTE, przy czym obie będą pracowały w aktywnym trybie czuwania. Umożliwia to również lepsze połączenia głosowe w jakości HD przez 4G LTE – i to na obu kartach SIM.

Wyjątkowo mocny i wciągający dźwięk stereo

ZenFone 5 posiada dwa udoskonalone, pięciomagnesowe głośniki stereo, które są wyposażone w metalowe cewki drgające i starannie wykonane komory dźwiękowe. Głośniki są o 36% większe w porównaniu do zastosowanych w ZenFonie 4. Dzięki temu zapewniają sygnał wyjściowy o większej głośności i pełniejszej charakterystyce. Głośniki są napędzane dwoma inteligentnymi i wydajnymi wzmacniaczami NXP o niskim zniekształceniu sygnału, co gwarantuje bardzo bogaty i ekspansywny dźwięk stereo. Dwa wzmacniacze inteligentnie monitorują pracę głośników za pomocą sprytnie zaprojektowanego układu elektronicznego, który może dostarczać głośnikom znacznie głośniejszego sygnału niż standardowy wzmacniacz, jednocześnie chroniąc je przed uszkodzeniem. Po prostu daj głośniej i ciesz się swoją muzyką!

46%

Głośniejszy dolny głośnik

27%

Głośniejszy górny głośnik

Najnowsze wzmacniacze NXP 9874

Dźwięki o jakości niespotykanej dotąd w żadnym smartfonie

Hi-Res Audio to najlepszy możliwy standard audio, który obsługuje wyższe częstotliwości próbkowania niż normy wykorzystywane w produkcji płyt CD, zapewniając bardziej czysty i niesamowicie realistyczny dźwięk. ZenFone 5 może odtwarzać pliki dźwiękowe zakodowane z częstotliwością próbkowania do 24 bitów / 192 kHz – co zapewnia 4 razy lepszą jakość niż w przypadku płyt CD. Aby użytkownicy mogli cieszyć się lepszymi wrażeniami dźwiękowymi zaraz po wyjęciu telefonu z pudełka, ZenFone 5 jest dostarczany z zestawem wysokiej jakości dousznych słuchawek ZenEar Pro, które również obsługują dźwięk Hi-Res. ZenFone 5 jest także kompatybilny z technologią DTS Headphone:X™ dla odtwarzania 7. 1-kanałowego wirtualnego dźwięku przestrzennego za pośrednictwem słuchawek, co zapewnia naprawdę wciągające wrażenia podczas oglądania filmów lub grania w gry.

Osobisty inżynier dźwięku w Twojej kieszeni

Nowa funkcja AudioWizard daje Ci pełną kontrolę nad wrażeniami dźwiękowymi – umożliwiając dopasowanie ustawień do swoich konkretnych preferencji akustycznych. Oferuje ona zintegrowane profile do różnych gatunków muzycznych, w tym np. do wokali, muzyki klasycznej, popu, rocka oraz jazzu. Profile te praktycznie natychmiastowo zapewnią Ci optymalną jakość dźwięku. Ponieważ jednak Twój zmysł słuchu jest tak wyjątkowy, jak Twoje odciski palców, funkcja AudioWizard udostępnia także tryb spersonalizowanego profilu akustycznego. W tylko kilku prostych krokach ustawienia dźwięku zostaną automatycznie skalibrowane do Twoich preferencji akustycznych, dzięki czemu usłyszysz każdy utwór w taki sposób, jak chciał tego artysta!

Instrukcja użytkowania Asus Zenfone 5 Selfie

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja użytkowania Asus Zenfone 5 Selfie

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja użytkowania Asus Zenfone 5 Selfie